fbpx

Dimplex

Glen Dimplex został założony w 1973 roku i obecnie jest największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze. Jest również liderem we wdrażaniu innowacyjnych technologii w technice grzewczej, a także zajmuje uznane miejsce w branży wentylacyjnej oraz AGD. Filozofią działalności grupy jest budowanie silnych i energicznych firm, które działają zgodnej z najwyższymi standardami wydajności, jakości i etyki z naciskiem kładzionym na spełnianie potrzeb klienta. Strategia pozwoliła zamienić niewielką firmę, zatrudniającą w 1973 roku 10 osób w międzynarodową grupę, która obecnie osiąga roczny obrót sięgający 2 mld Euro i zatrudniającą aż. 8,5 tys. osób.

Nie ma rzeczy niemożliwych

Grupa Glen Dimplex stosuje przedsiębiorcze podejście do zarządzania swoimi firmami w wymiarze międzynarodowym, unikając biurokratycznego stylu zarządzania. Dzięki politytyce ciągłych inwestycji w budowanie solidnych marek, wprowadzaniu innowacji oraz zapewnianiu klientom produktów zgodnych z ich oczekiwaniami, Grupa osiągnęła spektakularny sukces na arenie międzynarodowej. Wyjątkowy rozwój możliwy jest dzięki podejściu „nie ma rzeczy niemożliwych” do wykonywanych zadań oraz ogromnemu wsparciu otrzymanemu od klientów i partnerów.

Strategia wielu marek

Podstawą sukcesu Glen Dimplex jest polityka ciągłych inwestycji, wprowadzanie innowacji technologicznych oraz zapewnianie klientom urządzeń zgodnych z ich oczekiwaniami. Przy sprzedaży całego swojego asortymentu produktów, Grupa Glen Dimplex stosuje strategię wielu marek. Każda marka w portfelu Grupy umiejscowiona jest w innym sektorze rynku z jasnym celem, którym jest sprostanie wymogom klientów w każdym czasie. Nasze marki mają własną odrębną tradycję oraz zajmują czołowe pozycje w swoich sektorach.