fbpx

FLEXIT

Flexit to norweski producent systemów rekuperacji domowej oraz innowacyjnych pompy ciepła na bazie CO2. Produkty firmy mają ugruntowaną pozycje w wielu europejskich krajach, w tym w Niemczech i Francji.

Systemy wentylacji

Firma FLEXIT® produkuje kompletne systemy wentylacji obejmujące szeroki wachlarz jednostek wentylacyjnych (wydajność od 150 m3/h do 3000 m3/h), systemy kanałów oraz szeroką gamę automatyki w zakresie sterowania i kontroli temperatury i przepływu powietrza. Do szczególnych zalet rekuperatorów FLEXIT® należy opatentowany przez tą firmę układ kontroli przeciwzamarzaniowej Thermo/humidistat®. Najistotniejszą częścią tego systemu jest czujnik temperaturowo – wilgotnościowy znajdujący się w kasecie wymiennika. Mierzy on jednocześnie dwie cechy powietrza: wilgotność i temperaturę (stan powietrza) i w zależności od stanu włącza/wyłącza grzałkę podgrzewania wstępnego. Zapobiega to niebezpieczeństwu zamarznięcia skropliny w kasecie wymiennika ciepła.

Pompa ciepła z rekuperatorem

Pompa ciepła o 100% mocy grzewczej do -8 °C! Nawet w temperaturze -25 °C podgrzewa wodę do 75 °C bez użycia spirali elektrycznej. Jednostka rekuperacyjna z wysoką filtracją oraz odzyskiem ciepła i wilgoci. Zbiornik ciepłej wody ze stali nierdzewnej. Wszystko kontrolowane przez jedną aplikację.