Dziękujemy!
MiastOZE 2023

8-9 marca 2023 roku otworzyliśmy bramy MIASTOZE- strefy Targów ENEX w Kielcach. W tym roku w MIASTOZE postawiliśmy na spotkania branżowe oraz konsultacje inwestorów z wykonawcami i praktykami. W strefie wystawowej skupiliśmy wielu producentów i głównych dystrybutorów. Ofertę stoisk przygotowaliśmy specjalnie z myślą o zwiedzających, którzy poszukiwali konkretnych urządzeń i ekspertów będących w stanie udzielić im profesjonalnej pomocy. Co mogliśmy zobaczyć? Oferta MIASTOZE w tym roku była kompleksowa. Wystawcy prezentowali moduły, falowniki i konstrukcje dla instalacji fotowoltaicznych, systemy do ich mycia, magazyny energii, stacje do ładowania samochodów elektrycznych a także najnowsze na rynku pompy ciepła oraz wiele innych technologii ze świata odnawialnych źródeł energii. 

Strefa MIASTOZE Globenergia była wyjątkowa ze względu na swoją interaktywną i nowoczesną formę prezentacji urządzeń, usług i ofert wystawców. Zaprojektowana została w taki sposób, aby przyciągnąć uwagę zwiedzających, a wystawcom zapewnić odpowiedni sposób prezentacji. 

Tegoroczne targi były naprawdę wyjątkowe – bo nie tylko jubileuszowe, ale również rekordowe! W ciągu dwóch intensywnych targowych dni MIASTOZE odwiedziło łącznie ponad 19,5 tysiąca zwiedzających. Wśród 35 wystawców znalazły się światowe marki i niekwestionowani liderzy w branży: Viessmann, NIBE-BIAWAR, Corab, GARO, Relpol, LG, Galmet, Mitsubishi Electric, Immergas, Daikin, Fronius, SolarEdge, ALUMERO, De Dietrich,PRAWTECH Polska, Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej – Polska PV, Lehmann, alpha innotec, BMZ, Panasonic, Huawei, Odwierty.eu, Bruk Bet, PIG-PIB, Telford Copper & Stainless Cylinders LTD, Reca Solar, Sungrow, Vaillant, VGE, ICE ON, OSFIS, Projoy oraz SPIN. Nie mogło zabraknąć również naszego stoiska GLOBENERGIA.

Co się działo?
MiastOZE 2023

Nasi wystawcy w tym roku stanęli na wysokości zadania i zapewnili zwiedzającym wiele emocji. 

Przemysłowe magazyny energii nie są zwykle miejscami, które są łatwo dostępne dla zainteresowanych. Zazwyczaj są to obiekty zabezpieczone i kontrolowane przez personel z odpowiednim zezwoleniem i uprawnieniami. Chociaż niektóre firmy mogą organizować wycieczki dla swoich klientów lub zapraszać specjalistów z branży na pokazy techniczne, to jednak zwykle wymagane jest wcześniejsze uzgodnienie wizyty i spełnienie określonych wymagań bezpieczeństwa. Ale w strefie MIASTOZE redakcji GLOBENERGIA nie ma rzeczy niemożliwych. W tym roku, na stoisku Huawei stanął 30 tonowy magazyn energii o pojemności 2 MWh. Było to z pewnością jedno z najbardziej widowiskowych stoisk, które przyciągało uwagę zwiedzających już po przekroczeniu progu hali. Magazyn energii został wyeksponowany na specjalnej arenie. Było to jedno z niewielu miejsc na całych targach ENEX, gdzie można było zobaczyć coś tak spektakularnego i ciekawego. Stoisko z magazynem energii przyciągało nie tylko profesjonalistów z branży energetycznej, ale także osoby zainteresowane nowinkami technicznymi i ekologicznymi rozwiązaniami.

Zwiedzający na pewno zwrócili też uwagę na stoisko marki Mitsubishi Electric, które stylizowane było motywami wprost z kraju kwitnącej wiśni. Każdy, kto przechodził obok tego stoiska z pewnością czuł się urzeczony wyjątkowym, naturalnym klimatem, jaki tam panował. Kwitnące drzewa, motywy drewna i origami tworzyły wspaniałą atmosferę, która zapewniła uczestnikom targów chwilę relaksu i odpoczynku od zgiełku i tłumu. Stoisko, które zdobyło nagrodę komisji targowej za najciekawsze stoisko na całych targach, z całą pewnością wyróżniało się na tle innych wystawców i zachęcało zwiedzających do bliższego poznania produktów i rozwiązań oferowanych przez Mitsubishi Electric. Dzięki temu sama marka, jak i jej produkty zapewne zostaną na długo zapamiętane nie tylko przez fanów japońskiej kultury, ale przez wszystkich, którzy odwiedzili to miejsce.

Samo stoisko to nie wszystko. Marka Mitsubishi Electric przygotowała dla zwiedzających, a więc dla potencjalnych klientów coś jeszcze bardziej wyjątkowego – na Arenie MIASTOZE miała miejsce światowa premiera nowej pompy ciepła na propan tej marki. To wydarzenie przyciągnęło uwagę nie tylko entuzjastów japońskiej kultury, ale także specjalistów z branży. Światła, dymy, lasery i lampka prosecco dla każdego uczestnika premiery pomogły w docenieniu tego światowej rangi wydarzenia. 

 

Premierę nowych urządzeń pokazała również firma BMZ Poland, czyli producent magazynów energii posiadający swoją siedzibę w Polsce. Podczas targów, firma BMZ Poland objęła patronatem Grę Miejską oraz została partnerem całego MiastOZE w zakresie magazynowania energii! W ramach wystawy, BMZ Poland pokazała swoje najnowsze magazyny energii, co z pewnością było punktem obowiązkowym na mapie każdego zwiedzającego targi. Ta przyszłościowa technologia, będąca alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii, zyskuje coraz większą popularność w Polsce, a firma BMZ Poland stara się przecierać szlaki i edukować w tej dziedzinie. Ich obecność na targach z pewnością pozwoliła na promocję tej technologii i zwiększenie świadomości społecznej na temat korzyści płynących z zastosowania magazynów energii.

Firma Panasonic to znany i ceniony producent urządzeń elektronicznych, klimatyzacyjnych jak i grzewczych, w tym m.in. pomp ciepła. Podczas ostatnich targów, firma ta zaprezentowała swoje najnowsze modele, które miały swoją premierę podczas targów w Paryżu. Była to pierwsza taka okazja dla polskich klientów, aby zobaczyć na żywo nowoczesne i energooszczędne pompy ciepła firmy Panasonic – wyjątkowa elegancja, design i stylistyka, nowe możliwości i parametry to cechy, na które zwracali uwagę nasi goście – zwiedzający. Prezentacja nowych urządzeń była ciekawie zaprojektowana, dobrze wyeksponowana, a eksperci firmy Panasonic chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z odwiedzającymi. Wszyscy, którzy odwiedzili stoisko Panasonic mieli okazję poznać najnowsze trendy w dziedzinie ogrzewania i klimatyzacji. 

Tradycyjne systemy grzewcze zazwyczaj są widoczne w pomieszczeniach, co oczywiście wpływa na estetykę wnętrza. Każdy z nas to zna z własnego doświadczenia. Jednak firma Viessmann wprowadziła na rynek innowacyjny system grzewczy, nazwany Viessmann Invisible, który pozwala na całkowite ukrycie instalacji grzewczej. System ten działa dzięki wykorzystaniu paneli ściennych, które składają się z rur zatopionych w specjalnym materiale izolacyjnym. Cała instalacja jest ukryta w ścianie, czy w segmencie przypominającym elegancką szafę. Dzięki temu rozwiązaniu, Viessmann Invisible pozwala na zachowanie minimalistycznego stylu wnętrza, bez zbędnych, dodatkowych elementów. Ten innowacyjny system grzewczy zapewnia wysoką wydajność i oszczędność energii, co jest szczególnie istotne i wpisuje się w trendy współczesnego budownictwa. Viessmann Invisible to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nowoczesny design i chcą w pełni wykorzystać potencjał swojego wnętrza, jednocześnie dbając o środowisko i oszczędzając na kosztach ogrzewania.

Targi to doskonała okazja do tego, by pokazać nowości produktowe. Z tej możliwości skorzystała również firma alpha innotec, która na swoim stoisku pokazała nie jedną, ale aż trzy nowe wyjątkowe marki: alpha innotec, EXO i Ecoforest. Zwiedzający mogli poznać premierowo pompy ciepła powietrze/woda na propan marki EXO, wybrane modele gruntowych pomp ciepła Ecoforest, w tym jedyną na rynku gruntową pompę ciepła na propan, a także powietrzną pompę ciepła alpha innotec – również na propan.

Również firma NIBE zaprezentowała na swoim stoisku nowość. Była to nowa jednostka wewnętrzna przeznaczona do współpracy z jednostkami zewnętrznymi NIBE pomp ciepła typu split.

Nie tylko pomy ciepła miały swoje premiery w strefie MiastOZE. Zwiedzający mogli poznać nowe produkty również ze świata fotowoltaiki. Jedną z nich była premiera firmy CORAB – producenta konstrukcji fotowoltaicznych. CORAB na targach przedstawił nowe rozwiązanie, które podążając za słońcem pozwala jeszcze bardziej zwiększyć produkcję zielonej energii. Mowa oczywiście o nowym trackerze! Mieliśmy okazję również zobaczyć jaka przyszłość czeka rolnictwo. Po raz pierwszy na targach Corab zaprezentował jedną ze swoich konstrukcji agrofotowoltaicznych.

Jeden z naszych Partnerów podczas MiastOZE pokazał się całkowicie z nowej strony! Bruk-Bet PV, a więc jeden z czołowych dystrybutorów fotowoltaiki, magazynów energii i pomp ciepła zdecydował się na rebranding. Od teraz marka funkcjonuje już jako Avrii! Nowa nazwa to również nowe misje i cele biznesowe. Nowe logo i odważna kolorystyka mają wzmocnić markę i wyróżnić firmę na polskim i zagranicznym rynku. A nic bardziej nie wzmacnia od sprawdzonych i rozpoznawalnych produktów! Dlatego wraz z nową odsłoną wizerunku, Avrii w MiastOZE zaprezentowała również nowy produkt – polski falownik Avri SOL do rozwiązań komercyjnych. Dostępne moce falowników to 25 kW – 110 kW, a finalnie gama produktów ma zostać wzbogacona o urządzenia do mniejszych instalacji. 

Warto dodać, że swoje premierowe rozwiązanie przedstawiła również firma Lehmann, która zaprezentowała wersję akumulatorową w plecaku do mycia i odśnieżania modułów fotowoltaicznych. 

Relacja
Konkursy

Co to byłoby za MiastOZE, w którym nie można by było skosztować odrobiny rozrywki? Niektórzy zwiedzający mieli szansę, by dowiedzieć się czy mają w sobie coś z detektywa i odnajdują się w miejskiej dżungli. Mieli też możliwość, aby sprawdzić swoje umiejętności orientacji w terenie, spostrzegawczości oraz sprytu, a także porównać się do działającego intuicyjnie i wybuchowo Philipa Marlowe’a lub zorganizowanego i ułożonego Herkulesa Poirota rozwiązując miejską zagadkę!

Wszystko to w trakcie Gry Miejskiej MiastOZE 2023, w której odwiedzając kolejne stoiska, zwiedzający mogli napotkać znaki z sylabami. Przypomnijmy, że sponsorem konkursu była marka BMZ Poland. Po ich odpowiednim ułożeniu kształtowało się pytanie. Aby wygrać, wystarczyła najbardziej kreatywna odpowiedź! Poznaj zwycięzców TUTAJ.

W Mieście OZE odbyły się także dwa niezależne spotkania dotyczące najbardziej znaczących branż odnawialnych źródeł energii czyli fotowoltaiki i pomp ciepła!

  • Ogólnopolskie FORUM FOTOWOLTAIKI I MAGAZYNOWANIA ENERGII SOLAR+
  • Ogólnopolskie FORUM POMP CIEPŁA 

Nie zabrakło ekspertów, którzy podzielili się swoją merytoryką z uczestnikami obu wydarzeń. Dodatkowo, w trakcie Forum Pomp Ciepła zostały wyróżnione najciekawsze referencje przesyłane przez instalatorów w ramach konkursu Dobre Praktyki w Dobrych Rękach. Jake realizacje zostały wyróżnione? Poznaj zwycięzców TUTAJ. 

Energetyczny Talk Show

Targi targami, ale nie mogliśmy również zapomnieć o naszych widzach online! Z tego względu nagraliśmy wyjątkowe wydanie czwartkowego Energetycznego Talk Show, które możecie zobaczyć TUTAJ! Dalej jeszcze czuć tę “targową” atmosferę!

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Partnerom – czołowym firmom z branży grzewczej, fotowoltaiki, stacji ładowania i magazynowania energii!

Dziękujemy też wszystkim odwiedzającym – po raz kolejny przybyliście tak licznie!

Organizatorzy

Partner w zakresie ESS