Corab

Corab – Lider w produkcji systemów fotowoltaicznych

Corab od blisko 30 lat specjalizuje się w elektronice oraz produkcji wyrobów ze stali i aluminium. Wieloletnie doświadczenie wyniosło firmę na pozycję lidera również jako producenta systemów fotowoltaicznych. W nowoczesnym Zakładzie Produkcyjnym w Bartoszycach produkcja odbywa się w procesach automatycznych i półautomatycznych pod czujnym okiem wyspecjalizowanej kadry.

W ofercie znajdują się konstrukcje pozwalające montować instalacje na dachach skośnych, płaskich oraz na gruncie. Szeroki przekrój możliwości pozwala doskonale dostosować system fotowoltaiczny do potrzeb inwestora. Rzetelne prowadzenie biznesu, innowacyjne rozwiązania oraz bezpieczne i wytrzymałe  konstrukcje zostały wielokrotnie  wyróżnione i otrzymały wiele nagród.

Dzięki unowocześnieniu produkcji i pełnej automatyzacji udało się stworzyć produkt, który pozwala skutecznie konkurować poza granicami kraju. Przy realizacji dużych inwestycji farmowych konstrukcje z powodzeniem rywalizują z globalnymi dostawcami takich rozwiązań. Corab jest najczęściej wybieranym polskim producentem konstrukcji fotowoltaicznych na rynkach międzynarodowych.

Wykonawcy i inwestorzy doceniają przede wszystkim wsparcie techniczne oraz przeprowadzone badania i certyfikaty. Inwestycje zbudowane na naszych konstrukcjach znajdują się już w kilkunastu europejskich krajach.

Sukcesem na ryku stały się konstrukcje oparte o przełomową technologię w dziedzinie powłok metalowych odpornych na korozję. Powłoka metaliczna ArcelorMittal Magnelis® zapewnia optymalną ochronę powierzchni przed uszkodzeniem oraz przed zjawiskiem korozji i elektrokorozji.

Corab wraz z najlepszymi firmami instalatorskimi w Polsce zbudował sieć partnerską Corab Partner. Działanie sieci opiera się na obopólnej współpracy na każdym etapie realizacji inwestycji fotowoltaicznych.

Corab jako pierwszy producent konstrukcji wsporczych pod moduły fotowoltaiczne stworzył przejrzystą aplikację mobilną do kompletowania systemów PV i zamawiania komponentów. Instalator w każdej chwili z pozycji swojego telefonu może wykonać wycenę, stworzyć ofertę dla klienta ostatecznego oraz złożyć zamówienie. Wszystko w kilku prostych krokach.

Firma od lat prowadzi inicjatywę edukacyjna, której misją jest propagowanie dobrych praktyk instalatorskich i poszerzanie wiedzy. Opiera się na takich działaniach, jak szkolenia, warsztaty czy konferencje czy konkurs Instalator Roku.

Od  początku  działalności  misją  firmy  jest  produkcja   bezpiecznych i trwałych  wyrobów  zgodnie  z  obowiązującymi  wymaganiami  norm i przepisów prawnych. W związku z tą polityką systemy fotowoltaiczne Corab przeszły pozytywnie liczne badania laboratoryjne oraz testy wytrzymałościowe. Ich wyniki potwierdziły ich wysoką jakość i bezpieczeństwo. Opatrzone są znakiem CE, który potwierdza zgodność z europejskimi normami. Każdy etap produkcji jest monitorowany i podlega wewnętrznej kontroli jakości.

COPAB Sp. z o.o. posiada wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Jakością wg normy PN – EN ISO 9001:2075, zapewniający produkcję na najwyższym poziomie jakości. Dodatkowo nad jakością wyrobów czuwa zewnętrzna jednostka certyfikująca, co potwierdza przyznany dla systemów fotowoltaicznych Certyfikat TUV Rheinland Polska Monitoring+Testing.